17 źródeł magnezu – mogą zmniejszyć ryzyko lęku, depresji i zawału serca. Lekarze ostrzegają.

Podstawa jest zdrowa i dobrze zbilansowana dieta. Innym sposobem jest przyjmowanie suplementów diety. Istnieją różne ich rodzaje, chlorek magnezu, cytrynian magnezy, siarczan magnezu.

Najbardziej polecany jest ten pierwszy, choć jego smak nie zachęca. Drugi sprawdzi się u osób cierpiących na zgagę, trzeci zaś idealny jest jako dodatek do kąpieli.

Należy pamiętać także o tym, aby zachować należytą równowagę pomiędzy magnezem a  wapniem. Warto wiedzieć też, że witamina D hamuje wchłanianie magnezu do krwiobiegu, dlatego nie powinno się stosować tych dwóch suplementów jednocześnie.

Wpływ magnezu na organizm ludzki

Magnez wywiera na nasz organizm zbawienny wpływ. Między innymi wpływa na ponad trzysta enzymów trawiennych. Ułatwia on przyswajanie wapnia oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie komórek w nerwach oraz mięśniach.

Działa świetnie w profilaktyce różnych chorób.

Zapobiega nadciśnieniu tętniczemu, migotaniu przedsionków, zawałom mięśnia sercowego, cukrzycy, depresji, lękom. PMS, astmie, kłopotom menstruacyjnym, osteoporozie.

Zapobiega nieprzyjemnym, wręcz bolesnym skurczom mięśni. Skutecznie poprawia pamięć oraz prawidłową prace nerek.

Nie sposób przecenić jego dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego warto zadbać, by jego poziom znajdował się w normie.

Czytaj dalej

error: Treść zabezpieczona !!