Dieta na której nawet moja babcia schudnie. Mięso i ryby, ale nie banany i jabłka

Dla niektórych osób przebywanie na diecie odchudzającej staje się stanem niemal permanentnym. Niektórym brakuje silnej woli, aby doprowadzić kwestie odchudzania do końca, inni wpadają w pułapkę efektu jo-jo.

Twierdzenia osób, nie mających problemów z nadmierną wagą, że wystarczy mniej jeść, żeby mniej ważyć, wydają się nie znajdować pokrycia w rzeczywistości.

Dodatkowo, diety redukujące, oparte na deficycie kalorycznym, są często trudne do zniesienia przez nieustanne uczucie głodu, konieczność spożywania potraw, które nam nie smakują, a dodatkowo-przez zbyt wolne, w stosunku do oczekiwań, efekty.

Zbyt długie czekanie na upragniony spadek masy ciała powoduje utratę motywacji do dalszych starań.

Jak skutecznie zredukować wagę?

Rozwiązaniem może okazać się dieta zaproponowana przez dietetyka i trenera – Jorge Cruza. Jego plan żywieniowy, nazwany przez autora tajemniczym określeniem „100” opiera się na kilku podstawowych założeniach:

  1. Aby schudnąć, należy utrzymywać deficyt kaloryczny. W dumie, z pokarmem, nie należy przyjmować więcej niż 1500 kcal dziennie.
  2. Za tycie odpowiedzialne są węglowodany, dlatego należy utrzymywać dietę nisko- węglowodanową, ograniczając ich spożycie do 100 kalorii cukrowych dziennie.
  3. Kalorie cukrowe obliczamy mnożąc zawartość węglowodanów w 100 g danego produktu przez 4. Np. Twaróg zawiera 7g węglowodanów na 100 g produktu, czyli 10 dkg twarogu to 28 cukrowych kalorii.

Co jeść na diecie „100”?

Nie ma właściwie produktów całkowicie pozbawionych kalorii cukrowych, jednak w niektórych poziom węglowodanów jest bardzo niski – te produkty można spożywać bez wyrzutów sumienia. Szczególnie polecane są chude mięsa, ryby morskie, zielone warzywa, awokado i orzechy.

Można jeść także nabiał, a nawet niektóre produkty zbożowe, zwłaszcza grube kasze czy pieczywo z mąki razowej. Ograniczyć natomiast należy owoce, szczególnie banany czy winogrona.

Zawsze trzeba jednak kierować się zawartością węglowodanów na 100 g danego produktu  i śledzić ilość spożywanych kalorii cukrowych. Jak może wyglądać przykładowy jadłospis na takiej diecie?

  1. Śniadanie: serek wiejski, ogórek zielony, kilka orzechów brazylijskich, ćwiartka awokado.
  2. Obiad: pieczone udko z kurczaka, brokuł na parze, sos na bazie jogurtu naturalnego z olejem lnianym.
  3. Kolacja: Burgery z mielonego mięsa indyczego, jajko gotowane, kilka różyczek kalafiora.

Dodatkowo, w ciągu dnia spożyć można maksymalnie 3 przekąski, nie przekraczające 100 kalorii każda: pokrojoną w słupki paprykę i seler naciowy, plaster łososia ze świeżym ogórkiem, szklankę kefiru.

Chociaż dieta „100” wymaga sporej konsekwencji, to w krótkim czasie odwdzięcza się spektakularnymi efektami. Dzięki niej możliwe jest zrzucenie nawet 10 nadprogramowych kilogramów w pierwszym miesiącu stosowania.

error: Treść zabezpieczona !!