Żuj 1-2 liście tej rośliny zawsze przed i w trakcie posiłków: Efekty są mocne i natychmiastowe.
Mój dziadek zawsze żuł te liście na zdrowie i dożył pięknych 91 lat. 🙂
Roślina, o której dzisiaj będziemy mówić, to coś więcej niż zwykłe zioło. Można go uznać za imponujący lek naturalny, ponieważ jest bogaty w chlorofil i inne substancje aktywne, które mają niesamowitą zdolność wchłaniania toksyn z organizmu – mowa o lubczyku. Liście lubczyku są doskonałym środkiem wspomagającym trawienie.
Dowiedz się więcej o jego leczniczym działaniu. Zwiększa wydzielanie soków, odstrasza utratę apetytu i wprawia w ruch przewód pokarmowy. Zawarte w nim olejki eteryczne i gorzkie są doskonałym środkiem pobudzającym trawienie.
Kwas anielski w liściach ma zarówno działanie tonizujące na nerwy, jak i umysł, jest skuteczny w anoreksji psychicznej. Liście liguryjskie spożywane w dużych ilościach zmniejszają apetyt i są użytecznym lekarstwem na nadmierny apetyt.
Inne efekty:
- Wspomaga wydalanie żółci – doskonała profilaktyka chorób pęcherzyka żółciowego ,
- Likwiduje wzdęcia i wzdęcia,
- Zapobiega chorobom układu krążenia, oczyszcza krew i naczynia krwionośne,
- działanie moczopędne – doskonale sprawdza się u osób cierpiących na częste stany zapalne pęcherza moczowego, nerek i układu wydalniczego,
- Usuwa nadmiar wody z organizmu, jeśli jesz dużo soli, lubczyk oczyści organizm z nadmiaru sodu.
- Oczyszcza drogi oddechowe – usuwa śluz i ułatwia oddychanie ,
- Z ekstraktem herbaty liguryjskiej z powodzeniem leczysz choroby stawów, takie jak reumatyzm, artroza czy dna moczanowa. Możesz gotować wszystkie części rośliny, ale korzeń ma najbardziej wyraźny efekt. Liguryjska herbata z korzenia kilka razy dziennie może skutecznie złagodzić wiele problemów zdrowotnych.
- Znakomity podczas grypy – lubczyk to nie tylko świetna profilaktyka, ale także pomoże szybciej wyzdrowieć.
Lubczyk i trawienie
Żuć 1-2 świeże liście lubczyku przed i po posiłku.
Efekty są silne i natychmiastowe:
Zwiększają wydzielanie soków trawiennych, niwelują utratę apetytu i wprawiają w ruch przewód pokarmowy. Działają przeciwzapalnie na przewód pokarmowy. Wspomaga perystaltykę żołądka i uwalnianie żółci z pęcherzyka żółciowego.
Polecany jest przy niestrawnościach, niedokwaśnym i nadkwaśnym zapaleniu błony śluzowej żołądka, dyskinezie pęcherzyka żółciowego (leniwe żelazo). Lubczyk znacznie przyspiesza metabolizm, dlatego jest najlepszym partnerem do zdrowego odchudzania.
Spożywa się go na kwadrans przed posiłkiem (długo żuje się 1-2 świeże listki), w przypadku utraty apetytu lub uporczywych nudności. Działają wzmacniająco na nerwy i psychikę, są również skuteczne w anoreksji psychicznej. Liście liguryjskie spożywane w dużych ilościach (jednorazowo 5-10 listków) mają odwrotny skutek, zmniejszając apetyt i stanowiąc skuteczną kurację przeciw nadmiernemu apetytowi.
Usuwa zbędne substancje z organizmu
Lubczyk świeży (drobno posiekany, dodawany do gorących zup i sosów, po obróbce cieplnej oraz do sałatek warzywnych), spożywany w ilości co najmniej 20 gramów dziennie, działa moczopędnie, rozkurczowo. Zalecany jest przy zatrzymaniu moczu występującym pooperacyjnie, po ostrym zapaleniu pęcherza moczowego, po podaniu leków hamujących diurezę lub w niektórych stanach nowotworowych.