Herbata służy nie tylko jako napój – ma wiele właściwości, które można wykorzystywać każdego dnia w walce z problemami. Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem tego naparu, dowiesz się, jakie zalety niesie ze sobą kładzenie torebek po herbacie na grzejniki.
Funkcji torebek herbaty jest więcej, niż jedynie w ramach zaparzania gorącego napoju. Pijąc duże ilości herbaty w ciągu dnia, nie musisz wyrzucać torebek – zamiast tego, spróbuj poddać je recyklingowi w zupełnie inny sposób – przekonasz się, że może pomóc uporać się z codziennymi dolegliwościami.
Czemu służą torebki po herbacie na grzejniku?
Torebki można wykorzystać do niwelowania przykrego zapachu w domu poprzez umieszczenie ich na gorącym grzejniku. Jest to naturalny sposób, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nasz czas oraz pieniądze na szukanie i zakup droższych odświeżaczy powietrza. Herbata w tym przypadku zapewni nam zapach, który w żaden sposób nie będzie przypominał sztucznego odświeżacza.
Prócz pozbywania się nieprzyjemnego zapachu w całym domu, można wykorzystać je również na mniejsze powierzchnie – bez problemu i skutecznie poradzą sobie z przykrą wonią z kociej kuwety, zapachem śmieci – poprzez przymocowanie kilku torebek na wewnętrznej stronie kosza, czy nawet mogą posłużyć do odświeżenia lodówki, umieszczając zużyte torebki po herbacie w misce a później wystawiając do lodówki. Musimy dać temu czas, lecz gwarantuję, że w przeciągu paru dni zapomnimy o drażniącym problemie!
Recykling torebek herbaty – wskazówki
Nie tylko do zaparzania
Opisany wyżej naturalny odświeżacz z herbaty do wnętrz to nie ostatnia możliwość, do której może posłużyć. Poniżej znajdziecie listę innych wskazówek, w jaki jeszcze sposób można wykorzystać pozostałą herbatę w życiu codziennym. Są to wartościowe ciekawostki, które mogą uratować niejedną osobę w różnych sytuacjach.
Jak pozbyć się uporczywego tłuszczu z naczyń?
Zaschnięty tłuszcz jest zmorą niejednej kuchni i ma wpływ na późniejszą jakość naczyń. Lecz możesz wziąć głęboki oddech i już nigdy więcej nie martwić się o tą sprawę, bo herbata posłuży ci nawet i z trudnym do zmycia tłuszczem. Wystarczy, że nie wrzucisz zużytej torebki od razu po zaparzeniu naparu, tylko zalejesz tłuste naczynie gorącą wodą, wrzucisz do niego torebkę i pozostawisz na kilka godzin – najlepiej na noc. Kwas garbnikowy, który jest zawarty w herbacie, wpływa na rozpuszczanie tłuszczu.
Odstraszacz szkodników
Nie wszystkie gryzonie akceptują zapach herbaty – myszy nienawidzą go w szczególności. Torebki herbaty umieść w miejscach, gdzie zalęgają się nieproszeni goście, lub gdzie często przesiadują – spiżarnia, kuchnia, lub gdziekolwiek indziej, gdzie jest ciemno, ciepło i pełno jedzenia.
Jeśli masz problem nie tylko z myszami, a przykładowo z pająkami, mrówkami i innymi owadami, które mogą wzbudzać strach i lęk, torebkę herbaty warto urozmaicić. Do tego posłuży nam olejek z mięty pieprzowej, który natychmiastowo pomoże pozbyć się nieproszonych gości.
Ratunek dla podrażnionej skóry…
Poparzenie? Ugryzienie? Skaleczenie? Nieistotne co się stało, twoim wybawieniem może być herbata. Zużyta torebka nie tylko ukoi podrażnioną skórę, ale także wspomaga regenerację.
…oraz dla zmęczonych oczu.
Długotrwała ekspozycja na ekran komputera może powodować ból i zmęczenie oczu. Wyparzone torebki po herbacie wystarczy schłodzić i pozostawić na oczach na 10 minut, a przyniesie niesamowitą ulgę.
Naturalny nawóz
Kilka torebek herbaty wystarczy zakopać, a twoje rośliny niewątpliwie docenią taką formę nawozu. Dzięki zawartym składnikom odżywczym, przy każdym podlewaniu są one uwalniane i użyźniają glebę. Regularne zmienianie torebek – wystarczy raz w tygodniu – przyniesie lepsze efekty, niż korzystanie z drogich, chemicznych nawozów.
Preparat do szklanych powierzchni, który pomoże zachować błysk na dłużej
Środki do polerowania bywają drogie, a nie wszystkiego można się pozbyć samą wodą. Również i tutaj możemy znaleźć dobre zastosowanie dla torebek herbaty. Wystarczy zużyte torebki jeszcze raz zalać gorącą wodą, poczekać do wystygnięcia i przelać do butelki z atomizerem.
Tym oto sposobem mamy świetny środek do czyszczenia szklanych powierzchni. Wystarczy tylko rozpylić na czyszczoną powierzchnię, pozostawić na chwilę i zetrzeć ściereczką. Roztwór pomaga w walce z zanieczyszczeniami, tłuszczem i smugami. Dzięki temu twoje okna, lustra i inne szklane elementy mogą być zawsze lśniące.
Jak widać, sposobów na jedną herbatę może być mnóstwo, a to tylko część spośród wielu pomysłów. Może i ty, jako wielbiciel tego naparu, znajdziesz nowe zastosowanie, prócz wyżej wymienionych? Lub jeśli nie jesteś fanatykiem picia herbaty, może dzięki tym sposobom zaczniesz częściej ją spożywać i przy tym pozwolisz sobie zaoszczędzić pieniądze na wielu płaszczyznach? Z pozoru niewielkie zmiany przynoszą ogromne efekty.