Jest to naturalny i uniwersalny środek, który stosowały nasze babcie. Świetnie sprawdza się w przypadku kaszlu, wysypki, żylaków i obrzęków.
Wiele naturalnych środków jest cudownych i ma właściwości lecznicze. Jednym z takich naturalnych środków jest babka lancetowata, która jest znana od czasów naszych babć. Najlepszą alternatywą dla farmakologii jest ta roślina, która jest naturalnym lekarstwem. Zawiera ona naturalne antybiotyki. Zioło to jest łatwe do znalezienia, dlatego łatwo jest z niego przyrządzić herbatę.
Babka lancetowata ma właściwości lecznicze
- Regeneruje komórki
- Leczy prawie wszystkie rodzaje ran
- Przyspiesza gojenie się chorób skóry i ran
- Ma działanie moczopędne
- Pozbywa się nadmiaru wody
- Oczyszcza drogi moczowe
- Wspomaga pracę wątroby i nerek
- Jest skuteczny w leczeniu objawów kaszlu (syrop z platanów).
- Dobre odkrztuszanie śluzu
- łagodzi objawy alergii i astmy
- Wspomaga zdrowie i dobre samopoczucie układu oddechowego
- Zapobiega rozwojowi osteoporozy
- Wzmacnia tkankę kostną
- Wspomaga trawienie
- Zmniejsza bóle i skurcze brzucha
- Leczy żylaki
- Działanie odtruwające
- Silne właściwości antyseptyczne
- Chroni przed grypą i przeziębieniami
- Wspomaga układ odpornościowy
- Naturalna maść może zastąpić maść z apteki
Składniki:
- Liście, najlepiej młode
- Wosk pszczeli (200-300g)
- 500g słoniny
Sposób przygotowania:
Umieść smalec w rondlu i podgrzej go na wolnym ogniu. Liście babki lancetowatej drobno posiekać. Mieszankę tę należy pozostawić na cztery godziny w temperaturze 60°C. Można ją również przechowywać w piekarniku. Można ją również przechowywać w piekarniku. Pozostawić mieszaninę w temperaturze pokojowej na jeszcze jedną noc.
Rano dodać do mieszanki wosk pszczeli i ponownie ją podgrzać. Gotową maść przechowuj na zimno w pojemnikach lub słoikach.
Maść ta może być stosowana do pielęgnacji skóry. Babka lancetowata ma działanie łagodzące, więc świetnie sprawdzi się w przypadku podrażnień skóry. Sprawdzi się również do smarowania bolących stawów, ponieważ platan ma działanie przeciwzapalne.
Naturalny syrop na kaszel
Przygotuj syrop, myjąc liście platanu. Mieszankę posyp cukrem i zamknij słoik pokrywką. Na koniec szczelnie zawiń pojemnik w plastikową torebkę. Przez osiem tygodni umieszczaj mieszankę w cieniu ogrodu. Gdy mieszanka będzie gotowa, należy wyjąć słoik z ziemi. Następnie odcedź ją przez sitko.
Syrop powinien mieć kolor ciemnobrązowy. Syrop należy przechowywać w lodówce. Można go używać tak często, jak jest potrzebny. Dla dzieci – 1 łyżeczka trzy razy dziennie, dla dorosłych – 1 łyżka stołowa trzy razy dziennie. Syrop ten smakuje tak samo jak inne syropy. Można go wzbogacić o świeżą miętę. Jest bardzo skuteczny zarówno w przypadku zapalenia oskrzeli, jak i kaszlu.
Herbata albańska to napój leczniczy, którego warto spróbować
Do przygotowania tej herbaty potrzeba pół litra wody i dwie łyżki stołowe suszonych liści. Liście należy parzyć we wrzącej wodzie przez 15-20 minut. Przecedzić herbatę i pić dwa razy dziennie. Przyjemny smak albańskiej herbaty jest jej dodatkowym atutem.
Jest skuteczna w leczeniu kaszlu, zarówno suchego, jak i mokrego, oraz w chorobach płuc. Babka lancetowata pomaga oczyścić płuca z flegmy, która gromadzi się podczas choroby. Ze względu na zawartość platanu herbata albańska może być stosowana do leczenia siniaków. Zwiększa ona krzepliwość krwi, uszczelniając naczynia krwionośne.