Buraki, znane ze swoich właściwości antyoksydacyjnych, mają również korzystny wpływ na działanie wątroby.
Składniki:
Buraki zalewamy wodą i gotujemy na małym ogniu aż do trzykrotnego zmniejszenia objętości mieszanki. Napój należy pić po wystudzeniu, przez snem, jednorazowo po ok. ¾ szklanki.
Składniki:
Nasiona należy zalać woda i gotować aż do zmniejszenia objętości o połowę. Przecedzić. Pić po dwie łyżki mieszanki, rozcieńczonej w szklance wody przed snem. Ostropest ma bardzo silne właściwości regeneracyjne, szczególnie w odniesieniu do komórek wątroby.
Potrzebujesz:
Rano zalej owies szklanką wrzątku. Przed obiadem mieszaninę przecedź i dodaj cynamon oraz kurkumę. Połowę wypij przed obiadem, resztę na pół godziny przed snem.
Koktajl ten jest bardzo zdrowy i ma korzystny wpływ na działanie wątroby, jednak nie powinny spożywać go osoby cierpiące na nadciśnienie.
Wymieszaj 1/3 łyżeczki imbiru, po łyżeczce soku z cytryny i miodu ze szklanką gorącej wody. Najlepiej wypić na godzinę przez snem.
Przygotuj mieszankę ziół z równych proporcji: kwiatów nieśmiertelnika, rumianku, dziurawca i pąków brzozy. Napar przygotowany z takiej mieszanki należy pić raz dziennie, po szklance, najlepiej przez snem.
Oczywiście, w aptekach jest wiele gotowych preparatów wspomagających działanie wątroby, jednak te przygotowane w domu są równie skuteczne, a przy tym nietrudne do zrobienia i niedrogie.