Domowe ogórki w zasięgu ręki – Jak właściwie uprawiać ogórki na parapecie – moje już rosną

Podlewanie jest wskazane dopiero wtedy, gdy wyczujemy palcem, że gleba w doniczce wyschła. Nie czekajmy jednak, aż będzie już sucha jak wiór, wystarczy, że nie będziemy czuli pod palcem nadmiaru wilgoci.

Domowe ogórki nie wymagają nadmiernego podlewania, dlatego lepiej uważać z wodą. Gorsze w skutkach będzie przelanie roślin, niż 1-2 dni suchej gleby.

W przelanych doniczkach, które są wilgotne w zasadzie non stop, może się pojawić grzyb. Ani nie przesuszyć krzaczków wystarczy je codziennie spryskiwać wodą ze spryskiwacza.

W zależności od tego, na jakim oknie postanowimy hodować nasze ogórki, będą one potrzebowały mniej lub więcej sztucznego, dodatkowego światła. Najlepiej jest wybrać okno z ekspozycją wschodnia-zachodnią, aby rośliny dostały jak najwięcej światła słonecznego.

Jednak nawet wtedy trzeba wspomóc ogórki naświetlaniem zwykłą lampą. Trzeba ją włączyć nad krzaczkami na około 6 godzin dziennie.

Warto również nawozić roślinki, aby otrzymały jak najwięcej wartości odżywczych. Dobry do tego będzie płynny biogum lub jakaś inna odżywka dla warzyw, którą poleci sprzedawca w sklepie ogrodniczym. Krzaczki będą się rozwijały przez około 30-40 dni, aż wreszcie pojawią się na nich kwiaty, a później owoce.

Jeżeli roślina będzie się czuła dobrze na naszym parapecie, to może się pojawić nawet 5-7 ogórków w pęczku. W ten prosty sposób możemy sobie zapewnić pyszny ogórkowy smak i świeży ogórkowy aromat na całą zimę! A do tego, jaką będziemy mieli satysfakcję, że ogórki te pochodzą z naszej własnej, parapetowej uprawy!

Czytaj dalej

error: Treść zabezpieczona !!