Już nigdy problemu z żylakami nie będziesz mieć. Wystarczy, że pokrzywę i smalec ze sobą wymieszasz.
Niesamowity naturalny sekret dla zdrowia twojej skóry rośnie dosłownie za twoimi drzwiami!
Przedstawiamy pokrzywę – cudowny, wszechstronny składnik, który znajduje się tuż pod twoim oknem lub przy drodze. Ta roślina, której liście i łodygi mogą być wykorzystane w całości, jest nie tylko doskonałym nawozem, ale i sojusznikiem w dbaniu o zdrowie.
Potężna pokrzywa doskonale sprawdza się jako herbata, do której wystarczy zastosować jej suszone liście. Na pewno wielu z was już odkryło jej niezwykłe właściwości. Ale oprócz zalet płynących z picia herbaty, pokrzywa przynosi korzyści również dla skóry. Dla kobiet może być kluczowa w walce z żylakami!
Czy znasz już te korzyści pokrzywy dla skóry?
- Ma działanie przeciwreumatyczne
- Korzystnie wpływa na łuszczycę i zewnętrzne owrzodzenia
- Działa przeciwko bólom stawów i mięśni
- Leczy wysypki i trądzik
- Pomaga w przypadku tłustej cery
- Poprawia stan skóry głowy i struktury włosów, usuwa łupież, wspomaga w przypadku wypadania włosów
- Jest pomocna w atopowym zapaleniu skóry i egzemach
- Łagodzi i leczy drobne rany
- Zastosowana w profilaktyce i leczeniu żylaków działa odprężająco i przeciwzapalnie (w postaci maści, kąpieli)
- Pomaga w przypadku otarć i siniaków.
Twój tajny sojuszniczek na żylaki i obrzęki nóg!
Czy zauważyłaś już pierwsze żylaki? Czy kiedyś miałeś żylaki, które się wyleczyły, ale obawiasz się ich powrotu? Powinieneś znać moc maści z pokrzywy i zacząć ją stosować! Jest ona idealna również do profilaktyki.
Maść z pokrzywy ma działanie przeciwzapalne, ściągające i gojące. To must-have dla osób, które spędzają większość czasu stojąc lub siedząc. Nie tylko w przypadku żylaków, ale także obrzęków i uczucia ciężkich nóg, maść z pokrzywy daje ulgę. Pomaga też w bólach reumatycznych.
Jak ją przygotować? Potrzebujesz:
- 5 czubatych łyżek drobno posiekanych liści pokrzywy – świeżych lub suszonych
- 100 g niesolonego smalcu
Wrzuć pokrzywę do garnka z roztopionym niesolonym smalcem i gotuj na parze. Czy gotujesz już? Trzymaj się tego, aż zobaczysz papkę przypominającą konsystencję śmietany. To jest to! Twoja maść jest gotowa do nakładania na skórę kilka razy dziennie. Pro-tip: przed nałożeniem, delikatnie przetrzyj skórę wacikiem nasączonym letnią herbatą rumiankową.
Gotowy na jeszcze jeden przepis?
Potrzebujesz:
- 250 g oleju kokosowego
- 3 garście świeżych i umytych liści pokrzywy
Rozpuść olej kokosowy w kąpieli wodnej, a liście pokrzywy drobno posiekaj. Dodaj olej do liści, dokładnie wszystko wymieszaj i gotuj, gotuj, gotuj – co najmniej przez trzy godziny. Zdejmij garnek z ognia, a maść pozostaw do następnego dnia. Ogrzej ją ponownie w kąpieli wodnej następnego dnia, a potem przecedź przez ściereczkę do czystego garnka. Voilà! Twoja domowa maść z pokrzywy jest gotowa!